Кронування та санітарна обрізка дерев
Для підтримання дерева у здоровому стані необхідно проводити санітарну обрізку, яка включає в себе видалення сухих гілок, пошкоджених стовбурів, уражених ділянок насадження. Санітарна обрізка проводить комплексне оздоровлення рослини, видаляє гниль, дає передумови для правильного росту та нівелює негативні фактори, які впливають на повноцінний розвиток дерева.
Основні напрямки санітарної обрізки:
- Видалення сухих та пошкоджених гілок, які можуть загрожувати людям, а також довколишнім об’єктам (транспорт, житлові будівлі і т.ін.)
- Вирубування хворого гілля та стовбурів. Якщо своєчасно не видалити гнилі, пошкоджені елементи, то виникає ризик захворювання рослини, і, можливо, потім доведеться цілком спилити це дерево. Якщо позбавитися уражених гілок, то можна відновити здоров’я рослини та зупинити ризик захворювання у подальшому.
Під час обрізки необхідно приділити увагу місцю розташування гілок. У кронах нерідко можна помітити ріст молодого гілля під значним кутом. У деяких випадках нові гілки розростаються до товщі стовбура. Задля того щоб видалити проблемну ділянку, необхідно здійснити зрізання на живій частині стовбура, бажано біля самої основи. Поросль, а також живі пагони необхідно вирізати, щоб у подальшому вони не зростали на проблемних ділянках дерева.
Деякі типи дерев особливо страждають від низьких температур. Під час сильних морозів пошкоджуються тканини штамбу, а також найбільші гілки у кроні дерева. Це стає причиною деструктивних явищ у провідній системі рослини. Видалення цих ділянок необхідне для того, щоб прискорити зростання решти частин і дати можливість повернути дерево до нормального стану. Обрізку необхідно проводити після ретельного вивчення ступеня пошкоджень.
Кронування
Кронирование — это частичная обрезка ветвей или полное удаление кроны. Основная задача кронирования направлена на увеличение эстетической привлекательности дерева. Но помимо этого данная процедура имеет ценность и с прагматичной точки зрения. Например, снижается парусность, что снижает риск падения дерева. Также кронирование благотворно влияет на жизнестойкость растения благодаря удалению ненужных элементов.
Види кронування:
Яке дерево можна кронувати
Не кожне дерево безболісно виносить кронування. Найлегше переживають цю процедуру дерева, які дають потужну поросль від пня, наприклад тополі, верби, липи, а також ялини, осики та клени. Кронування вкрай небезпечне для дубів, беріз, сосен, адже є ймовірність загибелі цих дерев.
Чи варто звертатися до арбориста?
Послугу кронування радимо довірити спеціалісту, який зріже тільки необхідні частини дерева й не омине проблемні елементи. Неправильна робота з кронування може призвести до загибелі насадження.