Видалення груші у Харкові

Зрізка великої старої груші в місті Харків. Вул. Сонячногірська, 87. 3 липня 2017 рік.

Параметри

  • вік близько 50 років

  • висота по верхівках 10-12 м

  • діаметр на зрізі стовбура 45-50 см.

Велика розлога груша в приватному секторі. Самостійно спиляти такого монстра без сумних наслідків може виключно професіонал. Дерево вже виросло до тих розмірів, коли воно становить реальну загрозу для людей і будівель. Тому рішення замовника видалити дерево було доцільним. Під’їзд для автовишки був відсутній, тому зрізання відбувалося методом промислового альпінізму. Груша перебувала поруч із альтанкою і нависала над нею, також поруч паркан, кілька сараїв і будинок.

Це ускладнює роботу арбориста, так як потрібен додатковий час для акуратного спускання обрізаних частин дерева. Зрізані частини, що знаходяться над альтанкою, завішували на мотузки і обережно спускали донизу. Деякі гілки дерева були видалені фрагментами і прицільно скинуті донизу. Після того, як стовбур був цілком очищений від гілок і скорочений до потрібного розміру, був застосований метод відтяжки для завалювання стовбура на землю.

Завжди шкода зрізати дерева, яким вже не один десяток років, до яких звикли, як до рідних. Але життя людей важливіше. Уявіть масштаб руйнувань, якби пройшов ураган і звалив це дерево. Ну і ще приємним бонусом йдуть шикарні фруктові дрова, які дозволять приготувати дуже-дуже багато шашлику.

Розташування об'єкта на карті

Галерея