Зрізання та обрізка дерев

Повне або часткове видалення дерев, стовбурів, гілок, окрім пня. Також санітарна обрізка та кронування. Роботи проводяться як методом промислового альпінізму, так і з автовишки. Сюди не входить садова обрізка дерев.

Санітарна обрізка дерев

Для підтримання дерева у здоровому стані необхідно проводити санітарну обрізку, яка включає в себе видалення сухих гілок, пошкоджених стовбурів, уражених ділянок насадження. Санітарна обрізка проводить комплексне оздоровлення рослини, видаляє гниль, дає передумови для правильного росту та нівелює негативні фактори, які впливають на повноцінний розвиток дерева.

Основні напрями санітарної обрізки:

 • Видалення сухих та пошкоджених гілок, які можуть загрожувати людям, а також довколишнім об’єктам (транспорт, житлові будівлі і т.ін.)

 • Вирубування хворого гілля та стовбурів. Якщо своєчасно не видалити гнилі, пошкоджені елементи, то виникає ризик захворювання рослини, і, можливо, потім доведеться цілком спилити це дерево. Якщо позбавитися уражених гілок, то можна відновити здоров’я рослини та зупинити ризик захворювання у подальшому.

Під час обрізки необхідно приділити увагу місцю розташування гілок. У кронах нерідко можна помітити ріст молодого гілля під значним кутом. У деяких випадках нові гілки розростаються до товщі стовбура. Задля того щоб видалити проблемну ділянку, необхідно здійснити зрізання на живій частині стовбура, бажано біля самої основи. Поросль, а також живі пагони необхідно вирізати, щоб у подальшому вони не зростали на проблемних ділянках дерева.

Деякі типи дерев особливо страждають від низьких температур. Під час сильних морозів пошкоджуються тканини штамбу, а також найбільші гілки у кроні дерева. Це стає причиною деструктивних явищ у провідній системі рослини. Видалення цих ділянок необхідне для того, щоб прискорити зростання решти частин і дати можливість повернути дерево до нормального стану. Обрізку необхідно проводити після ретельного вивчення ступеня пошкоджень.

Кронування

Кронування – це часткове обрізання гілок або повне видалення крони. Основне завдання кронування спрямовано на збільшення естетичної привабливості дерева. Але також ця процедура має цінність і з прагматичної точки зору. Наприклад, зменшується парусність, що знижує ризик падіння дерева. Також кронування сприятливо впливає на життєстійкість рослини завдяки видаленню непотрібних елементів.

Види кронування:

 • Тренувальне або формувальне

  Призначене для обрізки пагонів та гілля молодих дерев і чагарників для правильного зростання у майбутньому.

 • Стоншувальне

  Вирізка гілок і крони для проріджування. Призначене для потрапляння більшої кількості світла, а також для підготовки дерева для зростання у холодну пору року.

 • Знижувальне

  Обрізається крона, у випадку, коли дерево заважаю навколишнім комунікаціям, іншим деревам або будівлям.

 • Підвищувальне

  Видаляються нижні гілки для більшого освітлення, або якщо гілки заважають проходу.

 • Топінг

  Передбачає видалення верхньої частини дерева розміром від 4 до 9 метрів. Топінг може знищити більшість видів дерев.У сучасній арбористиці застосування топінгу є недоцільним. Якщо дерево потребує обрізки більше однієї третьої крони, то його необхідно зрізати, а на його місці висадити нове.

Зрізання дерев альпіністами

Іноді дерева стають на заваді нового будівництва, загрожують падінням, заважають світлу потрапляти у вікна. Тоді роботу по видаленню проблемних насаджень здійснюють спеціально підготовлені бригади альпіністів. Представників цього відгалуження промальпу називають арбористами. Вирубка або обрізання проблемного дерева (хворе, сухе, або яке загрожує людям) виконується за допомогою спеціального спорядження, спецтехніки та інструментів.

Арбористи знають, як правильно зрізати дерево, обрізати гілки, стовбури, при цьому, щоб не пошкодити елементи ландшафту та матеріальні цінності. Деякі частини дерева можливо видалити тільки із застосуванням спеціального спорядження, наприклад, за допомогою мотузки, на якій акуратно спускають гілля та частини стовбура на землю.

Є певний регламент, який визначає, чи потрібне цілковите видалення дерева:

 • Дерево втратило свою життєстійкість (висохло або має тенденцію до засихання).

 • На дереві заселені стовбурові шкідники.

 • Рослина має грибки, руйнування або явні елементи гнилі.

 • Нахил стовбура дерева становить понад 45 градусів.

 • Розташоване в 5 метрах від об’єкта нерухомості, споруди.

 • Дерево має більш як 50% уражених ділянок.

 • Коренева система має серйозні пошкодження.

 • Дерево пошкоджує крони більш здорових дерев, розташованих за сусідством.

 • Має гнітючий вигляд і безперспективну тенденцію розвитку.

 • При сильному або слабкому пориві вітру дерево дуже сильно розгойдується.

Як ми видаляємо дерева

 • Зрізання за допомогою природного нахилу

  Найлегший та найшвидший варіант видалення дерева. Усі роботи здійснюються на землі. Необхідно попередньо виконати підпилювання та забезпечити вільне місце для падіння. Потім під власною вагою дерево падає у напрямку свого нахилу.

 • Видалення дерева методом відтягнення

  Цей варіант використовують, коли природний нахил дерева не передбачає безперешкодного падіння, та під час звалювання необхідно спрямувати стовбур у потрібну сторону. Тоді арборист підіймається на дерево та закріплює мотузку на верхівці. Знизу цю мотузку натягують у напрямку падіння. Як правило, арбористу також необхідно обрізати й гілки, щоб забезпечити передбачувану поведінку дерева під час звалювання.

 • Видалення дерева за допомогою часткового зрізання

  Цей варіант використовується тільки в тому випадку, коли дереву нема куди падати, тобто існують обмеження у просторі. Арборист виконує зрізання дерев частинами та скидає їх на землю. Після того, як гілки видалені, можна виконувати зрізку стовбура частина за частиною. Під час спилювання гілки та стовбур скидаються донизу природним способом. Необхідно забезпечити вільний простір навколо проблемного дерева.

 • Видалення дерева за допомогою завішування на мотузці

  Використання методу завішування на мотузці досить складна процедура, але в деяких випадках тільки так можна запобігти пошкодження довколишніх об’єктів під час спускання зрізаних частин. Арборист акуратно виконує обрізання гілок та частин стовбура, закріплює на мотузці та спускає на землю.

 • Видалення аварійних дерев

  Під час роботи з заваленими або сухими деревами, з міркувань безпеки, арборист не підіймається самостійно на дерево, а обрізає дерево з автовишки або працює з землі.

 • Розпилення дерев на фрагменти

  Після видалення необхідно здійснити розпилення дерева таким чином, щоб можна було завантажити фрагменти на транспортний засіб з подальшим вивезенням, або з подальшим використанням у якості дров. Безперечно, дерево, яке лежить на землі, становить менше небезпеки, ніж у природному стані, але й тут необхідно дотримуватися техніки безпеки під час роботи з бензопилою.

  Не радимо виконувати роботу з розпилення дерева без належного досвіду. Краще доручити це завдання арбористу, який, хтозна, може народився із бензопилкою у руках :)

Зрізання дерев з автовишки

Де є доступ для під’їзду спецтехніки, ми використовуємо автовишку. Якщо для вирубування живого проблемного дерева можна використовувати арбористику, то для видалення аварійного або сухого дерева необхідно застосовувати також і автовежу. Під час роботи з аварійним об’єктом арборист не має можливості здійснювати підйом по стовбуру дерева, адже існує загроза обвалу. Також зручно використовувати автовишку під час кронування, у цьому випадку є можливість наочно оцінити та надати кроні акуратну форму.

На автовежі є люлька, де можуть одночасно знаходитись 2 арбориста. Загальна маса вантажу для підйому разом з людьми не має перевищувати 250 кг. Спеціалісти повинні використовувати страхувальні засоби під час роботи у люльці на висоті. Взаємодія має проводитися чітко, усі робочі моменти мають бути обговорені між арбористами до початку безпосереднього виконання завдання. Автовишки бувають телескопічні та з ліктьовим типом підйомної стріли. У деяких випадках використовують спецтехніку з комбінованим варіантом виконання.

Як здійснюється видалення дерева з автовишки:

 • Розташовуємо автовишку у зручній зоні
 • Надійно фіксуємо троси та мотузки
 • Спускаємо гілки та частини стовбура за допомогою мотузок або шляхом вільного падіння

Використання автовишки має низку переваг:

 • Спрощення процесу роботи з крупномірами

 • Висока оперативність (нам немає сенсу додатково оплачувати простоювання техніки)

 • Зниження ризиків для арбориста

 • Зниження ціни зрізання дерев під час роботи з крупними замовленнями

Переваги

Оцінка безкоштовно

Наш експерт безкоштовно виїде та оцінить вартість робіт. Вам підкажуть, чи є додаткові складнощі або ж все робиться просто.

Працюють професіонали

Наші спеціалісти проходять суворий відбір. Залишаються тільки найкращі

Без вихідних

Ми працюємо без вихідних. Телефонуйте або надсилайте заявку, і ми приїдемо у зручний для вас час.

Будь-яка складність робіт

Маєте кремезне дерево? Або до нього взагалі не підібратися? Доручіть цю задачу нам і переконайтеся, що все можливо!

Адекватні ціни

Ми адаптуємося до ринкових цін. Не працюємо задарма абияк, але і не беремо зайвого.

На зв'язку

Ми цінуємо своїх клієнтів. Спілкуємося не тільки під час оформлення замовлення, а й враховуємо вашу думку про виконану роботу.

Відео

Галерея

Міста